Firma EACTIVE wraz z Bieszczadzką Grupą GOPR przygotowały specjalną infografikę zawierającą najważniejsze zasady bezpieczeństwa w górach – temat ten nie traci na aktualności, dlatego warto wiedzieć jak poruszać się w górach oraz jak przygotować się do takiej wycieczki.

Mimo, że nieustannie słyszymy o nieszczęśliwych wypadkach w górach i ich przyczynach, w dalszym ciągu wiele osób podchodzi nieodpowiedzialnie do takich wypraw. Nieodpowiedni sprzęt, wyjście w złą pogodę, czy brak fizycznego przygotowania to tylko niektóre z błędów, które mogą prowadzić do nieszczęścia. Jak wynika ze statystyk GOPRu, w pierwszym półroczu roku 2017 w polskich górach ratownicy interweniowali 856 razy i uratowano 910 osób. Zwiększona ilość wypadków ma też bez wątpienia związek z coraz większą ilością turystów, jednak w dalszym ciągu w góry wybierają się osoby, które niekoniecznie wiedzą co zrobić przed i w trakcie takiej wycieczki, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i współtowarzyszom.

 

Dlatego tak ważna jest edukacja w tym zakresie i informowanie, jak należy się zachować w górach, a także co zrobić w sytuacji ewentualnego wypadku. Wszystkie informacje dostępne są na infografice – stanowi ona zbiór najważniejszych zasad, które są podstawą udanej, a jednocześnie bezpiecznej wycieczki w góry i nie tylko. Zamieszczony jest tam również tzw. Dekalog Narciarza, czyli najważniejsze zasady zachowania na stoku. Liczymy, że poruszanie tego tematu pomoże poszerzyć wiedzę w tym zakresie, co przyczyni się do lepszego przygotowania turystów do górskich wycieczek.

 Źródło: https://www.eactive.pl/