W zwi膮zku z licznymi pytaniami mieszka艅c贸w dotycz膮cego terminu szkole艅 z programu priorytetowego 鈥Czyste Powietrze鈥 informuje, 偶e termin szkole艅 ustalany jest dla poszczeg贸lnych gmin przez Ministerstwo 艢rodowiska.

Po otrzymaniu harmonogramu dla gminy Janowiec Wielkopolski poinformujemy mieszka艅c贸w o terminach spotka艅 poprzez stron臋 www.um-janowiecwlkp.pl, aplikacje ECOHARMONOGRAM oraz stron臋 FACEBOOK.

Burmistrz
Janowca Wielkopolskiego

/-/ Maciej Sobczak

Skorzystaj z programu 鈥濩zyste Powietrze鈥 鈥 zadbaj o zdrowie swoje i swoich najbli偶szych!聽

鈥濩zyste Powietrze鈥澛to kompleksowy program, kt贸ry skupia si臋 na wymianie starych piec贸w i kot艂贸w na paliwo sta艂e oraz termomodernizacji budynk贸w jednorodzinnych, by efektywnie zarz膮dza膰 energi膮. Dzia艂ania te nie tylko pomog膮 chroni膰 艣rodowisko, ale dodatkowo zwi臋ksz膮 domowy bud偶et, dzi臋ki oszcz臋dno艣ciom finansowym. Program skierowany jest do os贸b fizycznych b臋d膮cych w艂a艣cicielami dom贸w jednorodzinnych lub os贸b posiadaj膮cych zgod臋 na rozpocz臋cie budowy budynku jednorodzinnego.

103 mld z艂 do wykorzystania do 2029 roku na wymian臋/zakup i monta偶 藕r贸de艂 ciep艂a oraz termomodernizacj臋.

Przyjd藕 na spotkanie organizowane w gminie i dowiedz si臋 wi臋cej!

Obecnie we wszystkich gminach wojew贸dztwa kujawsko-pomorskiego realizowany jest cykl spotka艅, podczas kt贸rych przedstawiane s膮 zasady funkcjonowania programu 鈥濩zyste Powietrze鈥 oraz informacje jak prawid艂owo ubiega膰 si臋 o dofinansowanie. Harmonogram spotka艅 informacyjnych jest dost臋pny na stronie internetowej聽www.wfosigw.torun.pl聽i jest na bie偶膮co aktualizowany.

聽Program przewiduje dofinansowanie w postaci dotacji i po偶yczek m.in. na:

• wymian臋聽聽 starych 藕r贸de艂 ciep艂a (piec贸w i kot艂贸w na paliwa sta艂e) oraz zakup i monta偶 nowych 藕r贸de艂 ciep艂a, spe艂niaj膮cych wymagania programu
  • docieplenie przegr贸d budynku
  • wymian臋 stolarki okiennej i drzwiowej
  • monta偶 lub modernizacj臋 instalacji centralnego ogrzewania i ciep艂ej wody 聽聽聽聽 u偶ytkowej
  • monta偶 wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciep艂a
  • instalacj臋 odnawialnych 藕r贸de艂 energii - kolektor贸w s艂onecznych i instalacji 聽聽聽聽 fotowoltaicznej (tylko po偶yczka)

聽Wi臋cej informacji na temat programu mo偶na uzyska膰 na stronie internetowej聽www.wfosigw.torun.pl, 聽pisz膮c na adres:聽Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczy膰, konieczne jest w艂膮czenie w przegl膮darce obs艂ugi JavaScript.聽lub dzwoni膮c pod numer 56 62 12聽370, 56 62 12聽371.

殴r贸d艂o informacji: www.wfosigw.torun.pl