Burmistrz
Janowca Wielkopolskiego

Maciej Sobczak

ZAPRASZA

mieszkańców gminy na szkolenie z udziałem ekspertów programu „Czyste Powietrze”

TERMIN SPOTKANIA:
18.10.2018 r. (czwartek)
GODZINA:
MIEJSCE:

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
ul. Powstańców Wielkopolskich 16
88-430 Janowiec Wielkopolski

Burmistrz
Janowca Wielkopolskiego

/-/ Maciej Sobczak

Skorzystaj z programu „Czyste Powietrze” – zadbaj o zdrowie swoje i swoich najbliższych!

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program, który skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

103 mld zł do wykorzystania do 2029 roku na wymianę/zakup i montaż źródeł ciepła oraz termomodernizację.

Przyjdź na spotkanie organizowane w gminie i dowiedz się więcej!

Obecnie we wszystkich gminach województwa kujawsko-pomorskiego realizowany jest cykl spotkań, podczas których przedstawiane są zasady funkcjonowania programu „Czyste Powietrze” oraz informacje jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie. Harmonogram spotkań informacyjnych jest dostępny na stronie internetowej www.wfosigw.torun.pl i jest na bieżąco aktualizowany.

Program przewiduje dofinansowanie w postaci dotacji i pożyczek m.in. na:

• wymianę   starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu
  • docieplenie przegród budynku
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej
  • montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej
  • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła
  • instalację odnawialnych źródeł energii - kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej (tylko pożyczka)

Więcej informacji na temat programu można uzyskać na stronie internetowej www.wfosigw.torun.pl,  pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc pod numer 56 62 12 370, 56 62 12 371.

Źródło informacji: www.wfosigw.torun.pl