Flaga Janowca Wielkopolskiego to prostok膮tny p艂at tkaniny o stosunku wysoko艣ci do d艂ugo艣ci jak 5:8, z艂o偶ony z trzech r贸wnych pas贸w barwnych, u艂o偶onych poziomo. Kolejno od g贸ry: bia艂ego, 偶贸艂tego i b艂臋kitnego. Po艣rodku p艂ata flagi umieszczono herb Janowca Wielkopolskiego, o wysoko艣ci r贸wnej po艂owie wysoko艣ci flagi. Barwy flagi odwzorowuj膮 kolorystyk臋 herbu: biel nawi膮zuje do togi Temidy, barwa 偶贸艂ta do jej atrybut贸w: miecza i wagi, b艂臋kit natomiast do barwy tarczy herbowej.

Herb Janowca Wielkopolskiego przedstawia greck膮 boginie sprawiedliwo艣ci Temid臋, kt贸ra stoi na ziemi poro艣ni臋tej traw膮. Jest ubrana w bia艂膮 tog臋. Na oczach ma bia艂膮 opask臋. W prawej r臋ce trzyma miecz, a w lewej wag臋. T艂o za postaci膮 jest b艂臋kitne. Taki motyw w herbie zwi膮zany jest z przywilejem s膮downiczym, kt贸ry miasto to posiada艂o to w przesz艂o艣ci. Wizerunek Temidy w herbie miasto posiada jako jedyne w Polsce.
Herb Janowca Wielkopolskiego