KARTA USŁUGI

OKS.1611.4

a) Nazwa usługi: Dotowanie szkół i placówek niepublicznych
b) Symbol: OKS.4431
c) Komórka: Samodzielne stanowisko do spraw oświaty, kultury, zdrowia i opieki społecznej
d) Opis sprawy: Udzielanie dotacji dla szkół i placówek niepublicznych.
e) Kogo dotyczy: Szkoły i placówki niepubliczne
f) Wymagane dokumenty:
Wniosek o udzielenie dotacji – ZAŁĄCZNIK NR 1,
Informacja o faktycznej liczbie uczniów – ZAŁĄCZNIK NR 2,
Rozliczenie wykorzystanej dotacji – ZAŁĄCZNIK NR 3.
g) Miejsce składania pism: Urząd Miejski w Janowcu Wielkopolskim ul. Gnieźnieńska 3, 88-430 Janowiec Wielkopolski sekretariat, tel. (52) 3023034
Od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 15:30
h)Termin i sposób załatwienia: Warunkiem udzielenia dotacji na następny rok budżetowy jest złożenie przez organ prowadzący nie później niż do dnia 30 września roku poprzedzającego wniosku o udzielenie dotacji. (ZAŁĄCZNIK NR 1)
Organ dotujący przekazuje dotację w terminach miesięcznych na podstawie złożonej comiesięcznej informacji (ZAŁĄCZNIK NR 2).
Organ prowadzący przedstawia sprawozdanie z wykorzystania dotacji (ZAŁĄCZNIK NR 3).
i) Opłaty: Nie podlega opłacie.
j) Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2017 r. poz. 2198 z późn. zm.)
Uchwała Nr XXXI/248/2018 Rady Miejskiej w Janowcu Wielkopolskim z dnia 27 lutego 2018 r. w sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych w niepublicznych szkołach podstawowych prowadzonych na terenie Gminy Janowiec Wielkopolski oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania.
k) Tryb odwoławczy: Brak
l) Inne informacje: Brak

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Formularz OKS.1611.4_1

Załącznik nr 1 - Wniosek o udzielenie dotacji.

Formularz OKS.1611.4_2

Załącznik nr 2 - Informacja o faktycznej liczbie uczniów.

Formularz OKS.1611.4_3

Załącznik nr 3 - Rozliczenie wykorzystanej dotacji.

Imię i nazwisko Telefon e-mail Pokój
Adrianna Wrzesińska (52) 3023034 w. 32 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 14

Projekt „Profesjonalne Kadry – Sprawne Urzędy Powiatu Żnińskiego” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.